• Funnel Kafası
  • Posts
  • Neden Sonuç Alamıyorum? Neyi Yanlış Yapıyorum? [FK Bülten #015]

Neden Sonuç Alamıyorum? Neyi Yanlış Yapıyorum? [FK Bülten #015]

Kimin Düşüncelerine Önem Vermeliyiz, Viral Olan Tweet, Mükemmellik Laneti, Hedef Kitlenin Satıcıya İhtiyacı Yok

☝️ Neden Sonuç Alamıyorum? Neyi Yanlış Yapıyorum? [FK Bülten #015]

Merhaba! Bir haftayı daha tamamladık. Umarım verimli geçmiştir.

Bugünün konusu iyileştirmek, ilerletmek ve birleşik etki. Önce her zaman olduğu gibi tanımı ile başlayalım.

İngilizce de ”iterate” diye bir kelime var, tek kelimelik bir karşılık bulmak zor ancak devamlı surette küçük iyileştirmeler yapmak denebilir.

Birleşik etki ise, mükemmel olmayan eylemlerin yeterli zaman kadar devam ettirilmesi sonucu beklenmedik belki de sürpriz denebilecek sonuçlar getirmesidir.

Yani bir şeye başla ve kesintiye uğramadan ödülünü alana kadar onu sürdür...

Einstein dünyanın sekizinci harikası diyor birleşik etkiye...

Hayatın her alanında var. İlişkiler, para, zaman, bilgi....

Malesef en büyük eksiklerimizden birisi başladığımız bir işi sürdürememek, bu sebeple çoğunlukla giriştiğim şeylerin sonucunu alamadan vazgeçiyoruz.

Özellikle üretici olduğunuz bir konumda devamlılık çok önemli.

Örneğin daha önce de belirttik, biz üretimlerimize belirli bir süre herhangi bir beklenti içerisine girmeden üretme düşüncesi ile başladık. Çünkü biliyoruz birleşik etki için sabretmemiz ve zamanın bize yardımcı olmasını beklememiz gerekiyor.

Ancak şunu da unutmayalım bu bekleyiş pasif bir bekleme değil. Aktif olarak yani ürettiklerinizi yayarak, internet gibi muazzam bir kaldıracı kullanarak, başkaları ile işbirliği yaparak ve en önemlisi ürettiklerinizi küçük iyileştirmeler ile ilerleterek beklemek önemli....

Başlamak için mükemmel olmayı bekliyoruz, oysa bir versiyon(tabi çalışan bir versiyon) üretip zaman içerisinde küçük iyileştirmeler yapmak ve birleşik etkiyi beklemek yapacağımız en önemli şeylerden...

Şimdi ”iterate” ve ”compound interest” çok önemli iki kavram bunları öğrenmek hayati önem taşıyor bizim için yoksa bir şeyler ortaya koymak için yıllar bekliyoruz.

Ayrıca bir işten sonuç almak için de çok aceleci davranıyoruz. Birleşik etkinin ne olduğu az çok kavrayan biri yaptığı işler için çok hızlı sonuçlar beklemek yerine her gün ufak iyileştirmeler ile ona yatırım yapmaya devam eder..

Dediğim gibi bu her şey için böyle...

Mesela bir alanda bilgilenmek istiyorsunuz. Her gün ufak ilaveler ile zaman içerisinde sürpriz derece o alanda bilgili olabilirsiniz.

Daha önce podcastin birleşik etki bölümde onu da anlattık ayrıca bakabilirsiniz.

Umarım bu iki kavramı hayatınıza en doğru şekilde dahil edersiniz.

Görüşmek üzere.

🎙 Haftanın Podcast Bölümü

Bu bölümde satışı gereksiz kılıp ürettiğimiz değerler ile nasıl sürdürülebilir ve kazançlı bir sistem inşa edebileceğimizi konuştuk.

Eğer Hedef Kitlenizin gerçekten kime ihtiyacını olduğunu öğrenmek istiyorsanız, tıklayın ve podcasti sonuna kadar dinleyin 👇

📹 Haftanın Video İçeriği

Yeni insanlarla tanışmak ya da yaygın kullanılan tabiri ile ”network” edinmek konusunu farklı bir yaklaşımla ele aldığımız YouTube videosunu izlemeyi ihmal etmeyin.

✍️ Haftanın Tweet Serisi:

Funnel Kafası'nın artık bir fenomeni var :) Belki takip ediyorsunuz Funnnel Kafası ekibi olarak yazma challenge başlattık kendi aramızda ve Eylül 15 itibariyle sona erecek.

Umut abinin paylaştığı bir seri inanılmaz ilgi gördü ve viral oldu. İncelenmesi ve üzerinde düşünülmesi gereken bir vaka diye düşünüyoruz :)

Yine ekipten Aykut'un mükemmelliyetçilik ile ilgili çok güzel önerileri derlediği tweet'ini de okumanızı da tavsiye ederiz.

Eğer bülteni, sizi Funnel Kafasına ulaştırmak isteyen bir arkadaşınızdan aldıysanız buraya tıklayıp kayıt olabilirsiniz. (Eğer henüz kayıt olmadıysanız!)

Bu haftalık bizden bu kadar. Funnel Kafası bültenini işine ve hayatına bu perspektiften bakmasını istediğiniz insanlara ulaşması için sosyal medyadan ya da özelden paylaşabilirsiniz.

Bültenlerle ilgili görüş ve düşüncelerinizi bu maile cevap olarak yazabilirsiniz.

Haftaya görüşmek üzere :)

Funnel Kafasından uzak kalmayın!

Emre & Hasan

P.S. Kendini hazır ettiğinde ve bizden değer aldığını düşündüğünde sana 3 şekilde yardımcı olabiliriz.

  1. Facebook/Instagram, Google/Youtube Reklamları ve Funnel Analizinin Funnel Kafası tarafından yapılması için buraya tıklayarak analiz hizmeti alabilirsin.

  2. Funnel Kafası ekibi ile 1-1 görüşebilir ya da dijitaldeki yol haritan ve çözemediğin sorunlarla ilgili buraya tıklayarak danışmanlık alabilirsin.

  3. Funnel Kafası ekibinden stratejik ve süreli(min 6 ay) danışmanlık almak istersen buraya tıklayıp ön görüşme için randevu oluşturabilirsin.

Join the conversation

or to participate.