⛓ İşimize Bir Sistem Olarak Bakabilmek

⛓ İşimize Bir Sistem Olarak Bakabilmek

Hoşgeldiniz!Bültene bu hafta katılan herkese tek tek hoşgeldin diyoruz. Funnel kafasından en yüksek değeri almanız dileğiyle :) Eğer bülteni, sizi Funnel Kafasına ulaştırmak isteyen bir arkadaşınızdan aldıysanız aşağıdaki butona tıklayıp kayıt olabilirsiniz. (Eğer henüz kayıt olmadıysanız!)

Dijital pazarlamaya başladığımız ilk zamanlarda işletmenin en önemli kısmının bize bakan taraftan pazarlama olduğunu düşünürdük. Hatta daha da ileri gidip Facebook reklamlarının olmazsa olmaz bir parça ve oyunu tamamen değiştirecek bir kanal olduğuna inandırdık.

Ancak zaman içerisinde şunu net bir şekilde anladık ki, işletmeler doğa gibi insan gibi bir sistem. Yani?

Nasıl ki insanın herhangi bir rahatsızlığının sebebi tek bir şey değilse, işletmelerin başarısını da tek bir kanal, tek bir birim ya da tek bir insan oluşturmaz.

Siz başınız ağrıdığında bunun kafanızdan kaynaklı bir ağrı olduğunu söyleyemezsiniz belki bir çok farklı organın ya da vücudun genel problemi ile ilgili bir sorundan kaynaklı olabilir. (Doktor değilim :)

Hal böyle olunca bu farkındalık bize işletmelere sistem olarak bakabilmeyi öğretti. Hala bu sistemin derinlerini kavramaya çalışıyoruz.

Reklamları, websitesi, müşteri yaklaşımı, ekibi, satış sonrası deneyimi gibi tüm unsurların birbiri ile uyumlu çalıştığı işletmelerin nasıl mesafe katettiğini ve sürdürülebilir olduğunu görüyoruz.

Bu açıdan kendi iş modelini kuran ya da danışmanlık veren herkes dokunduğu işletmelere sistem bakış açısı ile yaklaşmayı bilmeli.

Bir kaç örnekle durumu daha net izah etmeye çalışalım.Örneğin bir işletmede reklamların çalışmadığını düşünüyorsunuz ve reklamları değiştirmek istiyorsunuz. Burada değişikliği yaparken tüm yapıyı düşünerek acaba sorun reklamlarda mı yoksa benim siteye çektiğim insanlarda mı ya da müşteri sunduğum deneyimde mi diye düşünmek gerekir.İşte bu bakış açısı bize funnel'ın herhangi bir kısmında yaşanan problemin sebebini doğru şekilde aramayı öğretir.

Sistem düşüncesinin temel konseptlerini öğrenmek isterseniz bu makaleyi okuyabilirsiniz.

 Bu hafta sonu işletmenize bir sistem olarak bakıp kârlı ve sürdürülebilir bir yapıyı nasıl kuracağınızı anlatacağız. Eğitime CEO, koç, eğitmen, danışman gibi farklı birimdeki insanlar katılıyor. Keyifli ve verimli bir 2 gün olacak. Kayıt için son gün aşağıdaki butona tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

P.S. Premium paket kontenjan doldu sadece Basic paket ile katılabilirsiniz!

🎙 Haftanın Podcast Bölümü

Danışmanlık hayatımız boyunca edindiğimiz en önemli içgörülerden bir tanesini bu bölümde sizlerle paylaşıyoruz.

📹 Haftanın Video İçeriği

YouTube kanalımızda 178 birbirinden değerli video var ancak henüz 1000 aboneyi yeni geçti. Bu kanalı kitlelere duyurmak ve daha fazla insana değer katmak için yardımınızı istiyoruz.Beğenin, paylaşın ve takip edin!

✍️ Haftanın Tweet Serisi:

İşletmeye bir sistem olarak bakabilmeyi hikayeleştirerek anlattık :)

Bu haftalık bizden bu kadar. Funnel Kafası bültenini işine ve hayatına bu perspektiften bakmasını istediğiniz insanlara ulaşması için sosyal medyadan ya da özelden herkesle paylaşabilirsiniz.

Bültenlerle ilgili görüş ve düşüncelerinizi bu maile cevap olarak yazabilirsiniz.

Haftaya görüşmek üzere :)

Funnel Kafasından uzak kalmayın!

Emre & Hasan 

P.S. Kârlı ve Sürdürülebilir bir iş modeli kurmayı anlatacağımız workshop yarın başlıyor. Kontenjan dolmadan yerinizi ayırabilirsiniz. Biz bize efsane bir 2 gün geçireceğiz. Buraya tıklayarak katılabilirsiniz.

Join the conversation

or to participate.