• Funnel Kafası
  • Posts
  • ☝️ Daha Fazla İnsana Nasıl Ulaşabilirim? İçerik Üretimini Gücü [FK Bülten #016]

☝️ Daha Fazla İnsana Nasıl Ulaşabilirim? İçerik Üretimini Gücü [FK Bülten #016]

İçerik Üretmenin Gücü, 30 Günlük Challenge, Neden Satamıyorum Serisi ile Satış

☝️ Daha Fazla İnsana Nasıl Ulaşabilirim? İçerik Üretimini Gücü [FK Bülten #016]

Merhaba! Yine bir hafta daha çok hızlı geçti :)

Dün itibariyle Funnel Kafası ekibi olarak kendi aramızda yaptığımız 30 günlük yazma challenge'ın sonuna geldik ve twitter üzerinden sonuçları paylaştık.

Bir çok kez insanlara tavsiye ettiğimiz sosyal medya mecralarında görünür olma konusunun da nasıl olması gerektiğine dair ufak bir demo sunduğumuzu düşünüyoruz.

Bu challenge ile beraber içerik üretimi konusunda çok önemli bir konuyu tekrar hatırladık.

İçerik üreten kişinin şu üç soruyu cevaplaması şart:

  • Kimin için üretiyorum?

  • Ne ya da neler hakkında konuşacağım?

  • Ne sıklıkta yayınlayacağım?

Kimin için ürettiğiniz sorusuna ilk etapta cevap veremeseniz bile zaman içerisinde sizin içeriklerinizden gerçek fayda gören kitleyi anlamanız zor olmayacaktır. Ancak bu da süreklilik ile mümkündür.

Neler hakkında üreteceğiniz sorusuna gelince de; burada David Perell'ın Personal Monopoly konsepti aklımıza geliyor. Siz de sevdiğiniz ve iyi olduğunuz alanları listeleyerek bu alanlardan 3 tanesinin kesişiminde olacak şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yine burada dikkat edilmesi gereken konu bizim isteklerimiz ile pazarın ihtiyaçları arasında bir ilişki olup olmadığı. Sevdiğimiz bir alanda üretebiliriz ancak en başta gerçekte bu kesişimin bir pazara hizmet edip etmediğini bilmek önemli.

Son olarak ne sıklıkta yayınlayacağım sorusunu cevaplamak önemli. İnsan kendine bir kısıt koyduğunda ya da bir ekip arkadaşı ile son tarihi olacak şekilde işler planladığında açık bir takvimden daha iyi hareket ediyor.

Üretimin en zor kısmı sürdürülebilirlik, zaten sizi diğerlerinden ayrıştıracak olan da bu zor kısım :)

Şimdi sizden istediğimiz tam olarak şu önümüzdeki 30 gün boyunca bir mecra seçerek(Twitter, LinkedIn, Instagram, Youtube) kendinizle bir challenge'a girin ve üretin.

30 günün sonunda sonuçlarının ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz. Bizi de #FunnelKafasıChallenge olacak şekilde etiketlerseniz sizi takip edebiliriz.

Amacımız hem zihnen hem bedenen üretime hazırlanmak ve 30 günlük bir challenge ile üretimin kendimize ve kariyerimize nasıl fayda sağlayacağını görmek.

Bunu yaparken de çevre etkisini kullanabilirsiniz. Biz ekipçe sizi takip ederiz :)

Ekip olarak tüketen değil üreten olma bakış açısını dokunduğumuz herkese aktarabilmek. Bülten takipçilerine de bu konuyu anlatmasak olmazdı sanırım :)

Şimdilik bu kadar. Challenge etiketlerinizi bekliyoruz.

🎙 Haftanın Podcast Bölümü

Bu bölümde bir süredir devam ettirdiğimiz Podcast ve Canlı Yayınların bize nasıl katkı sağladığını ve içeriğin nasıl bir kaldıraç etkisini oluşturduğundan bahsedeceğiz.

Yukarıda challenge ile neler kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız podcast bölümünü muhakkak dinleyin. 👇

📹 Haftanın Video İçeriği

Hasan'ın da kendine challenge verdiği zamanlardan efsane bir seri var. Neden Satamıyorum serisini satışı öğrenmek istiyorsanız muhakkak izleyin.

✍️ Haftanın Tweet Serisi:

Fazla söze gerek yok ekipçe yaptığımız işin sonuçlarını görmek, ilham almak siz de bizimle beraber üretmek isterseniz, buyrun

Eğer bülteni, sizi Funnel Kafasına ulaştırmak isteyen bir arkadaşınızdan aldıysanız buraya tıklayıp kayıt olabilirsiniz. (Eğer henüz kayıt olmadıysanız!)

Bu haftalık bizden bu kadar. Funnel Kafası bültenini işine ve hayatına bu perspektiften bakmasını istediğiniz insanlara ulaşması için sosyal medyadan ya da özelden paylaşabilirsiniz.

Bültenlerle ilgili görüş ve düşüncelerinizi bu maile cevap olarak yazabilirsiniz.

Haftaya görüşmek üzere :)

Funnel Kafasından uzak kalmayın!

Emre & Hasan

P.S. Kendinizi hazır hissettiğinizde ve bizden değer aldığınızı düşündüğünüzde size 3 şekilde yardımcı olabiliriz.

  1. Facebook/Instagram, Google/Youtube Reklamları ve Funnel Analizinin Funnel Kafası tarafından yapılması için buraya tıklayarak analiz hizmeti alabilirsin.

  2. Funnel Kafası ekibi ile 1-1 görüşebilir ya da dijitaldeki yol haritan ve çözemediğin sorunlarla ilgili buraya tıklayarak danışmanlık alabilirsin.

  3. Funnel Kafası ekibinden stratejik ve süreli(min 6 ay) danışmanlık almak istersen buraya tıklayıp ön görüşme için randevu oluşturabilirsin.

Join the conversation

or to participate.